Krwawiące dziąsła - czy to objaw paradontozy?

Krwawią mi dziąsła. Czy to objaw paradontozy?

Zazwyczaj pacjenci zaniepokojeni są dopiero w późniejszym stadium choroby, kiedy dochodzi do krwawienia dziąseł lub bardziej zaawansowanych objawów w postaci ruchomości zębów, połączonej z odsłonięciem korzeni zębów. W konsekwencji dochodzi do zapalenia, którego skutkiem jest stopniowy zanik kości (widoczny dopiero na zdjęciu rtg) i dziąsła( widoczny gołym okiem).

Brzydki kształt zęba

Nie jestem zadowolony z kształtu zębów

Wydają się być zbyt długie lub zbyt krótkie albo z diastemą (szeroką przerwą między centralnymi siekaczami). Znajdziemy sposób i na to. W trakcie konsultacji lekarskiej przygotujemy dla Państwa odpowiedni plan leczenia.W zależności od występującej w jamie ustnej sytuacji, mamy różne warianty leczenia. Możemy zaproponować m.in. licówki kompozytowe, porcelanowe, korony.

Co to jest próchnica?

Co to jest próchnica?

Powstaje w wyniku działania bakterii, które odpowiedzialne są za rozkład obecnych w jamie ustnej cukrów. Bakterie w wyniku procesu przemiany cukrów wydzielają kwasy, które atakują szkliwo.Szkliwo traci fluor i wapń stając się słabsze, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia.Umożliwia to rozwój próchnicy. Aby próchnica rozwinęła się, muszą wystąpić następujące czynniki…

Co mi dolega?

Co mi dolega?

Ból na słodkie jest typowym objawem świadczącym o obecności próchnicy. Należy jak najszybciej umówić się na wizytę. Ból przy szczotkowaniu jest najczęściej spowodowany nadwrażliwością zębów lub obecnością ubytków pochodzenia niepróchnicowego. Ubytki te powstają w jamie ustnej w wyniku niewłaściwej techniki szczotkowania, niewłaściwych nawyków (obgryzanie paznokci, przygryzanie ołówków, długopisów) lub w wyniku zgrzytania zębów. Leczenie polega na: profilaktyce fluorkowej, instruktażu higieny jamy ustnej lub założeniu wypełnień.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologpolna20.pl

Nie jestem zadowolony z koloru zębów

Niestety, nie każdego z nas natura obdarowała śnieżnobiałymi zębami. Mamy jednak sposoby, aby sprostać takiemu wyzwaniu. Jednym z nich jest wybielanie zębów. W naszym gabinecie wybielamy zęby w dwojaki sposób…