"MA ŚWIETNE PODEJŚCIE DO PACJENTA I ZAWSZE DBA O TO, BY CZUŁ SIĘ KOMFORTOWO BEZPIECZNIE "
Opinia naszej pacjentki opublikowana w serwisie znanylekarz.pl.
tzn. takiego które obejmuje dokładną diagnostykę jamy ustnej i plan leczenia dostosowany do sytuacji zastanej w jamie ustnej i potrzeb leczniczych pacjenta.
Wielu pacjentów zgłaszających się do stomatologa nie jest świadoma problemów jakie mogą dotyczyć ich zębów. Każdemu pacjentowi przedstawiamy różne opcje leczenia, omawiamy różnice, możliwości terapii, przedstawiamy kosztorys.
Pacjenci często nie zdają sobie sprawy, że czasem zwyczajnie ukruszony ząb może być wynikiem nie tylko rozległego ubytku próchniczego, nieszczelnego wypełnienia, wady zgryzu, niedopasowanych uzupełnień protetycznych, startych zębów czy brakujących zębów.
Dlatego ważne jest aby kompleksowo i całościowo spojrzeć na pacjenta. Wytłumaczyć i naświetlić problem pacjentowi aby był świadomy sytuacji w jamie ustnej. Każdy z nas potrzebuje innego planu leczenia. Jedni leczenia protetycznego, inni zachowawczego, ortodontycznego często jednak każdego po trochę. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, wnikliwej i szczegółowej diagnostyce możemy precyzyjnie zaplanować harmonogram wizyt. Dobrze przeprowadzone przygotowanie wstępne owocuje satysfakcją i zadowoleniem zarówno lekarza jak i pacjenta.
Wiemy, że duża część pacjentów odczuwa dyskomfort związany z widokiem klasycznej igły i strzykawki.
Z myślą o takich pacjentach wyposażyliśmy nasz gabinet w najwyższej klasy znieczulenie komputerowe The Wand. Należymy do wąskiego grona gabinetów które wdrożyło program „Znieczulamy bezboleśnie”.
Urządzenie The Wand wykorzystuje wiedzę na temat fizjologicznej prędkości wchłaniania płynu podczas podawania środka znieczulającego przez co płyn wchłania się na bieżąco. Niwelujemy odczucie rozpierania tkanek zęba. Ponadto zaletą podawania znieczulenia komputerowego jest brak odczucia odrętwienia twarzy.
Czasem trudno „gołym okiem” lub za pomocą lup stomatologicznych jest wychwycić początkowe objawy próchnicy. Szczególnie gdy proces próchniczy rozwija się w trudno dostępnym dla diagnostyki punkcie stycznym lub na samym dnie bardzo wąskiej i głębokiej bruździe w zębie. Aby nie przeoczyć wczesnej fazy próchnicy i móc z nią walczyć bez wiercenia wyposażyliśmy nasz gabinet w specjalistyczny sprzęt firmy KAVO Diagnodent.
Urządzenie to działa na zasadzie fluorescencji zmienionych próchniczo tkanek zęba, już w przypadku bardzo małego stopnia demineralizacji (czyli zniszczenia tkanki zęba przez próchnicę).
Aby nie przeoczyć wczesnej fazy próchnicy wyposażyliśmy nasz gabinet w specjalistyczny sprzęt firmy KAVO.
Urządzenie to charakteryzuje się dużą precyzją. Wynik badania pokazywany jest w formie audiowizualnej tzn. dzięki odpowiednim sygnałom akustycznym pacjent jest dodatkowo informowany sytuacji jaka w jamie ustnej. Jeżeli zmiana w zębie jest niewielka przy odpowiednim instruktażu higieny jesteśmy w stanie zatrzymać zmianę i skontrolować ją za 3 miesiące.
Wynik badania zapisywany jest w formie liczbowej dlatego jesteśmy w stanie porównać i obserwować rozwój lub zahamowanie procesu próchniczego. Jest to urządzenie bezkonkurencyjne szczególnie u dzieci, wrażliwych pacjentów a także dla kobiet w ciąży.
Gdy wynik badania Diagnodentu obrazuje minimalne zniszczenie tkanek zęba aby zatrzymać rozwój próchnicy zalecamy zastosowanie HEAL OZONU – 10 sekundową aplikację ozonu za pomocą specjalnej końcówki zakończonej plastikowym jednorazowym kapturkiem. Dzięki takiemu działaniu wg badań naukowych następuje dezaktywacja 99% bakterii. Badania wykazują, że w ciągu 4-8 tyg. po zastosowaniu ozonu połączonego z prawidłową higieną jam ustnej i dostawą preparatów o wysokim stężeniu fluoru powierzchnia zębów uległa utwardzeniu (remineralizacji). Urządzenie to wykorzystujemy także u pacjentów borykających się ze zmianami na błonie śluzowej (afty, opryszczki).
Urządzenie to wykorzystuje antybakteryjne działanie ozonu – niszczone są bakterie które aktywują rozwój próchnicy.
W naszej codziennej pracy wykorzystujemy lupy stomatologiczne, które dają nam 2,5 krotne powiększenie. Dzięki nim i naszemu doświadczeniu jesteśmy często w stanie wykryć już początkowe niewidoczne gołym okiem stadium próchnicy. Jest to ważne dla pacjencja, daje mu komfort, że będzie szybko i bezboleśnie i nie będzie nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości. Dodatkowo wyposażyliśmy nasz gabinet w mikroskop operacyjny firmy Carl Zeiss.
Ząb tak jak włos już nie odrośnie. Dlatego szczególną wagę przykładamy do precyzyjności naszych działań.
Dzięki niemu widzimy to czego gołym okiem nie jesteśmy dostrzec. Praca z mikroskopem pozwala na dokładnie diagnozowanie i precyzyjną pracę. Urządzenie to wykorzystywane jest szczególnie podczas leczenia kanałowego. Dzięki leczeniu pod mikroskopem jesteśmy w stanie uratować zęby kiedyś skazane na usuniecie. Dzięki pracy w powiększeniu leczenie przeprowadzone jest niezwykle precyzyjnie co ma wpływ na długo terminowość naszego leczenia.
Leczenie kanałowe jest to metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi. Polega na usunięciu z kanałów zainfekowanej miazgi, odkażeniu, oczyszczeniu i na szczelnym wypełnieniu kanałów specjalnie przeznaczonym do tego materiałem.
Mikroskop podobnie jak lupy zapewnia pracę w odpowiednim powiększeniu. W przeciwieństwie do lup w mikroskopie możemy uzyskać dużo większe powiększenie nawet 20-krotne co zwiększa precyzyjność naszych działań. Dzięki zastosowaniu mikroskopu możemy zawalczyć o zęby, które dotychczas musiałyby zostać usunięte z powodu braku możliwości ich przeleczenia. Stosowanie mikroskopu podczas leczenia endodontycznego zapewnia najwyższej jakości efekty, nieporównywalnie lepsze niż w przypadku stosowania metod tradycyjnych.
Generalnie mikroskop powinno stosować się rutynowo w celu przeprowadzenia prawidłowego i precyzyjnego leczenia kanałowego.
System kanałów korzeniowych nigdy nie jest przewidywalny i czasem łatwo bez odpowiedniego powiększenia jest przeoczyć dodatkowy kanał.
powtórne leczenie kanałów
problemy z udrożnieniem kanałów korzeniowych
zakrzywione kanały korzeniowe
złamane i pozostawione w kanale narzędzia
obecność zębiniaków w komorze
perforacje dna komory
odnalezienie dodatkowych kanałów
leczenie kanałów cieńkich i o nietypowej budowie